Naujas MOTOMAN-HC30PL kolaboratyvus robotas
2023-11-20
Seminaras „Tobulink suvirinimo žinias 2023“
2023-11-20

Yaskawa robotai su regeneraciniu stabdymu

Energiją taupantys robotai.

Yaskawa siūlo techninį sprendimą roboto stabdymo energijai grąžinti į elektros tinklą – standartiškai ir be papildomos įrangos. Visos didesnės Motoman robotų serijos, kurių leistinoji apkrova yra didesnė nei 50 kg ir su naujausiais YRC1000 roboto valdikliais gali paversti kinetinę energiją iš judesių žemyn ir į šonus tiesiai į 400 V 50 Hz kintamosios srovės įtampą ir grąžinti ją atgal į tinklą. Priklausomai nuo jo judėjimo pobūdžio, roboto energijos poreikis gerokai sumažėja.

Atlikdami labai įvairias užduotis – tokias kaip gaminių perkėlimas, paletavimas, surinkimas ir apdirbimas – pramoniniai robotai atlieka daug judesių žemyn arba į šoną, kurių metu servovarikliai išsklaido energiją ir potencialiai generuoja elektros energiją. Iki šiol senesniuose ar kituose rinkoje esančiuose robotų modeliuose gauta energija, per elektrinę varžą, buvo paverčiama šiluma ir prarandama į aplinką.

Yaskawa sprendime elektros energija be papildomos techninės įrangos grąžinama atgal į operatoriaus tinklą ir panaudojama pakartotinai. Kiekvienu atveju taupymo mastas iš esmės priklauso nuo užduoties ir individualaus roboto judėjimo modelių. Galima tikėtis sutaupyti nuo 8 % iki 25 %. Dėl to kasmet gali būti sutaupoma apie 2800 kWh, 1600 kg CO2 ir 1200 eurų.